ورود به سایت

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پرنیان

نرم افزار CRM
سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان پرنیان با استفاده از نرم افزار CRM مایکروسافت پیاده سازی شده است. هدف از این سیستم ساماندهی، مجتمع سازی و یکپارچه سازی تمامی اطلاعات و فعالیتهای مرتبط با مشتری از ابتدای آشنایی تا فروش محصول و خدمات به وی می باشد.
نرم افزار CRM بسیار انعطاف پذیر می باشد و شما می توانید به شیوه و فرهنگ شرکت خود از آن استفاده کنید. به طور مثال فیلدهای اطلاعاتی مربوط به مشتریان، سرنخ، پیش فاکتور و قرارداد و ... را کم و زیاد کنید. گردش کارهای جدید تعریف کنید. کنترلهای فعلی را حذف یا اضافه کنید. و بسیاری سفارشی سازی های دیگر که دست شما را در استفاده بهینه از نرم افزار CRM باز می گذارد و جالبتر آنکه برای انجام این سفارشی سازی ها نیاز به دانش برنامه نویسی ندارید.
امکاناتی مانند فاکس، پیامک،تلگرام، پیام صوتی ،ایمیل مارکتینگ، Caller ID و ...به عنوان افزونه های تکمیلی به نرم افزار CRM مایکروسافت اضافه شده اند و مدیریت ارتباط با مشتریان را برای شما سهل تر و جذاب تر می کنند.
ساختار نرم افزار CRM کاملا استاندارد است و امکان  لینک کردن آن با دیگر نرم افزارها وجود دارد بدین معنی که شما می توانید از داده های نرم افزار CRM در دیگر نرم افزارهای شرکت خود مانند نرم افزار مالی استفاده کنید. و یا بالعکس می توانید از اطلاعات نرم افزارهای دیگر در گزارشات و فرمهای نرم افزار CRM استفاده کنید. بعلاوه قابلیت ورودی و خروجی اکسل نیز در نرم افزار CRM تعبیه شده است.
با قابلیت گزارش ساز نرم افزار CRM گزارشات متنوعی را به صورت جدولی، نموداری و پیشرفته ایجاد کنید و آن را با دیگر کاربران CRM شرکت خود به اشتراک بگذارید.
نرم افزار CRM دارای اپلیکیشن موبایل هم برای اندروید و هم برای IOS است. که امکان دسترسی به اطلاعات مشتریان را برای شما بسیار ساده می کند.
بسته به سیاست شرکت شما می توانید از نرم افزار CRM بر روی سرور محلی خودتان استفاده کنید و یا از سرویس نرم افزار CRM آنلاین در کلود اورست استفاده نمایید. خوشحال می شویم به سوالات شما در خصوص نرم افزار CRM و تفاوت های نسخه محلی و CRM آنلاین پاسخ دهیم. لطفا با ما تماس بگیرید