ورود به سایت

مشخصات فنی فرآیند ساز پرنیان

فرآیند ساز پرنیان بر پایه Windows Workflow Foundation و میزبانی شیرپوینت به عنوان یک سیستم تحت وب طراحی و تولید شده است. در این سیستم از اینفوپس برای طراحی فرم، از موتور گردش کار پرنیان برای گردش فرآیندها و از شیرپوینت به عنوان بستر اجرا استفاده می شود.

فرم ساز

در سیستم فرآیند ساز پرنیان از Microsoft InfoPath برای طراحی فرم ها استفاده می شود. در اینفوپس امکان اتصال به منابع داده مختلف از جمله پایگاه داده، لیست های شیرپوینت و وب سرویس برای دریافت اطلاعات وجود دارد . با استفاده از اینفوپس می توان فرم هایی با هر میزان پیچیدگی ایجاد نمود. اطلاعات فرم در قالب XML ذخیره می شوند. که توسط افزونه های فرآیند ساز پرنیان به مدل رابطه ای و قابل گزارش گیری تبدیل می گردد.
به منظور ساده سازی پروسه طراحی فرآیند، قوانین و شروطی که بر اساس اطلاعات فرم تعریف می شوند و مسیر اجرای فرآیند را مشخص می کنند نیز در خود فرم قابل تعریف می باشند.

موتور گردش کار

موتور گردش کار فرآیند ساز پرنیان بر اساس توانایی های Windows Workflow Foundation طراحی شده است. فرآیندها در مدل State Machine طراحی می شوند بدین معنی که بر مبنای شرایط تعیین شده طراح فرآیند می تواند از هر گامی به گام مورد نظر وارد شود. به عبارت دیگر انعطاف پذیری فرآیند ساز پرنیان در این زمینه بسیار بالاست. هر فرآیند دارای کد منحصر به فردی است که به برنامه نویس اجازه دارد بر مبنای قواعد تعریف شده برای رویدادهای خاص سیستم به زبان #C برنامه نویسی کرده و فرآیند را توسعه دهد.

میزبان (محیط اجرا)

در فرآیند ساز پرنیان شیرپوینت به عنوان بستر اجرای فرآیندها مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیتهای خوب شیرپوینت برای ایجاد کارتابل و شاخص های گرافیکی در کنار امکاناتی که فرآیند ساز پرنیان به آن افزوده است محیطی روان و مناسب برای کاربر فراهم می نماید.
  • بستر پیاده سازی: مایکروسافت شیرپوینت، WF
  • برنامه نویسی: C# Asp. Net
  • پایگاه داده: Sql Server
  • سیستم عامل: Windows Server 64bit
  • مرورگرهای پشتیبانی شده: IE7 or higher, Firefox, chrome, Opera, Safari
  • متدولوژی تحلیل و مدل سازی: RUP
  • ابزار مدل سازی: Visio