ورود به سایت

موارد کاربرد فرآیند ساز پرنیان

همانطور که از نام نرم افزار "فرآیند ساز پرنیان" مشخص است وظیفه اصلی آن کمک به متخصصین IT برای ایجاد، تغییر و توسعه فرآیندهای سازمانی است. اما طراحی فرآیند ساز پرنیان به گونه ای انجام شده که علاوه بر اینکه می توان به عنوان یک سیستم کامل، مستقل و دارای محیط اجرای از آن استفاده نمود. این قابلیت را نیز دارد که به عنوان موتور گردش فرآیند پورتال پرنیان نیز مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی باعث شده تا کاربردهای متنوع تر و بیشتری را از نرم افزار فرآیند ساز پرنیان انتظار داشته باشیم.

مدیریت فرآیندهای سازمانی

فرآیند ساز پرنیان با در نظر گرفتن گام های مورد نیاز برای انجام کار و ایجاد ارتباط زنجیره ای بین این گام ها، سعی در یکنواخت کردن، ایجاد ثبات رویه، افزایش ارزش افزوده و مستند سازی در مدیریت فرآیندهای سازمانی می نماید. با فرآیند ساز پرنیان می توان کارایی، سودآوری و کیفیت اجرای فرآیند را افزایش داد. جهت بهبود عملکرد سازمان و با استفاده از قابلیت های نظارتی فرآیند ساز پرنیان می توان به بررسی فرآیندها در سازمان پرداخت که در نتیجه آن نقاط ضعف شناسایی شده که با رفع آنها عملکرد سازمان بهبود می یابد.

مدیریت فرآیندهای G2G

فرآیندهایی که برای اجرای کامل آن نیاز به تعامل بین دو یا چند دستگاه دولتی می باشد کم نیستند. این تعامل اگر به صورت الکترونیک مدیریت نشود باعث کندی اجرا، کاغذ بازی، عدم شفافیت و ..... می شود. اگر حتی تمامی فرآیندهای درون سازمانی شما الکترونیک شده باشد ولی تعاملات اطلاعاتی با دیگر دستگاهها در آن ها لحاظ نشده باشد. عملا اثربخشی مورد انتظار حاصل نخواهد شد. فرآیند ساز پرنیان که می تواند به صورت موتور گرداننده فرآیند بر روی پورتال سازمانی ایفای نقش نماید، قادر است با ایجاد ارتباط اطلاعاتی با دیگر سازمان ها از طریق پروتوکلهای استاندارد امکان توسعه فرآیندهای فرا سازمانی را ممکن سازد.

مدیریت فرآیندهای G2C

شاید بتوان گفت که مشتری اصلی دستگاه های دولتی شهروندان هستند. طراحی فرآیند برای ارایه خدمات الکترونیکی به شهروندانی که با سطح دانش IT متفاوت قرار است از این فرآیندها استفاده کنند، کاری پیچیده است و لازمه آن وجود امکاناتی مناسب در ابزار تولید فرآیند می باشد. فرآیند ساز پرنیان دارای امکاناتی نظیر "ثبت درخواست توسط کاربران ناشناس، ارایه کد رهگیری، رابط کاربری آسان و بسیار انعطاف پذیر" که قابل یکپارچه شدن با امکانات پورتال پرنیان نیز هست. شرایط لازم و کافی برای مدیریت فرآیندهای G2C را فراهم می آورد.

مدیریت فرآیندهای G2B

فرآیندهایی که طی آن یک دستگاه دولتی به ارایه خدمات یا فروش محصول به شرکت ها و موسسات خصوصی می پردازد در زمره فرآیندهای G2B قرار می گیرند. فرآیندهای نظیر ثبت نام مالیاتی، ثبت سفارش در بازرگانی، بازگشایی LC و... به دلیل اهمیت اطلاعات شرکت ها که طی این فرآیندها رد و بدل می شود امنیت در درجه اول اهمیت قرار دارد. و بعد از آن امکان تبادل داده با سیستم های دیگر نیز حائز اهمیت است زیرا که کمتر فرآیندی در این سطح وجود دارد که نیازی به برقراری اتباط با سیستم های دیگر نداشت باشد. سیستم فرآیند ساز پرنیان علاوه بر روش های معمول حفاظت اطلاعات با پشتیبانی از امضای دیجیتال در فرم های الکترونیکی و یکپارچگی با سرویس IRM مایکروسافت حداکثر امنیت لازم را فراهم می آورد.

مدیریت فرآیندهای B2B

در زنجیره تامین کالا فرآیندهایی تعریف می شوند که حوزه عملکرد آن ها بین شرکتی می باشد، و این فرآیندها بایستی بتوانند با سیستم های مختلف در شرکت های مختلف که ممکن است تکنولوژی های متفاوتی هم داشته باشند ارتباط برقرار کنند. بعلاوه احتمال دارد که کاربران این فرآیندها از پلت فرم های مختلفی جهت کار با سیستم استفاده کنند. سیستم فرآیندساز پرنیان که بر مبنای شیرپوینت و به صورت تحت وب پیاده سازی شده است، با مرورگرهای مختلف سازگار بوده و محدودیتی در نوع برقراری ارتباط با مخاطب ندارد و لذا یک ابزار مناسب جهت مدیریت فرآیندهای بین شرکتی است.

گردش الکترونیکی فرم ها

در یک سازمان بدون کاغذ، لایه اول مربوط می شود به گردش الکترونیکی فرم ها، لایه بعد گردش کار و لایه بعد از آن مدیریت فرآیندهای سازمانی است. واقعیت آن است که سیستم فرآیند ساز پرنیان برای هر سه مقصود و به تناسب نیاز مشتری قابل استفاده است. با استفاده از ابزار فرم ساز سیستم فرآیند ساز پرنیان می توان فرم های کاغذی را به صورت الکترونیکی طراحی کرد و جهت جمع آوری اطلاعات از آن استفاده نمود. همچنین با استفاده از موتور گردش کار پرنیان می توان یک فرآیند آزاد ساده برای گردش فرم های الکترونیکی شده طراحی نمود. همچنین می توان در طراحی فرآیند قوانین سازمان را دخیل کرده و گردش کارها ایجاد نمود و یا سیاست ها و اهداف سازمان را در طراحی فرم ها و فرآیندها به کار گرفت و در نهایت به سیستم جامع مدیریت فرآیندهای سازمانی درست یافت. با فرآیند ساز پرنیان سیستم با شما رشد می کند.
و ...