ورود به سایت

سوالات متداول در خصوص مدیریت مکاتبات پرنیان

مدیریت مکاتبات یکی از متداول ترین نرم افزارهایی است که تمامی سازمان ها و شرکت هایی که بیش از 10 نفر پرسنل دارند به آن نیاز پیدا می کنند. اما انتخاب یک نرم افزار کارآمد و مناسب از بین گزینه های متعددی که در بازار وجود دارد، تصمیمی پیچیده است که نگرانی هایی را نیز به همراه دارد. در اینجا سعی شده تا به سوالات معمول مشتریان پاسخ داده شود. شما می توانید برای دریافت توضیحات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

چرا پرنیان اعتقاد دارد که مدیریت مکاتبات پرنیان یک محصول منحصر به فرد است؟

مدیریت مکاتبات پرنیان بر خلاف تمام سیستم های مدیریت مکاتبات موجود در بازار از نظام کاغذی مکاتبات اداری الگو برداری نشده است. بلکه بر مبنای تجربیات موفق جهانی و بر اساس ظرفیت های الکترونیکی نوین و با رعایت کامل فرهنگ سازمانی ایرانی طراحی و تولید شده است. نتیجه آن یک نرم افزار مدیریت مکاتبات منحصر به فرد است که همراه با مکانیزاسیون مکاتبات اداری شیوه و نگرش این رفتار سازمانی را بهبود داده و باعث افزایش بهره وری و رضایت بیشتر پرسنل و مخاطبین سازمان می گردد.

قیمت مدیریت مکاتبات پرنیان چقدر است؟

همکاران ما در گروه سازمان الکترونیک پرنیان برای تولید سیستم اتوماسیون اداری پرنیان با توجه به پیچیدگی های ناشی از استفاده از Office SDK, Exchange SDK و شیرپوینت زحمات فراوانی متحمل شدند و بالطبع هزینه تولید بالایی برای رسیدن به محصولی مطلوب شارژ شرکت گردید. اما علیرغم موارد مذکور و به منظور افزایش قدرت انتخاب مشتریان عزیز 4 نسخه مختلف و با قیمتی مناسب برای فروش سیستم در نظر گرفته شده است تا سازمان های بیشتری بتوانند لذت استفاده از این محصول را تجربه کنند.

آیا بهتر نیست به جای خرید مدیریت مکاتبات پرنیان به عنوان یک اتوماسیون مبتنی بر outlook از نرم افزارهای مدیریت مکاتبات معمول بازار استفاده کنیم؟

تقریبا تمام افرادی که تا کنون مدیریت مکاتبات پرنیان را مشاهده کرده اند به کارآمد بودن و مفید بودن سیستم اذعان داشته اند. اما بعضا نیز نگران فرهنگ سازی در سازمان برای استفاده از سیستم بوده اند. باور ما این است که مهاجرت از سیستم کاغذی به سیستم الکترونیک و یا اصلاح مشکلات یک سیستم موجود صرفا با استفاده از کامپیوتر و یا افزودن چند قابلیت نرم افزاری امکان پذیر نیست. و لازم است تا ضمن آموزش پرسنل برای استفاده از کامپیوتر به جای کاغذ و اصلاح قوانین برای پذیرش فعالیت های الکترونیکی، نگرش و روش انجام کارها نیز بازنگری و بهبود داده شود. مدیریت مکاتبات پرنیان راه حلی است برای این مساله.

آیا مدیریت مکاتبات پرنیان برای سازمان های دولتی نیز مناسب است؟

این سوال عمدتا نشات گرفته از ساختار سازمانی و بوروکراسی های ادای سازمان های دولتی است. که آیا قوانین سرسختانه حاکم بر نظام اداری در دستگاههای دولتی می تواند پذیرای یک سیستم نوین چون مدیریت مکاتبات پرنیان باشد؟ در پاسخ باید گفت که اولا درحال حاضر مدیریت مکاتبات پرنیان در چندین سازمان دولتی و خصوی و بدون هیچ مشکلی در حال استفاده است. دوما انعطاف پذیری سیستم شرایط استفاده در سازمان های مختلف را فراهم می آورد. به گونه ای که در مجموعه ای کاملا خصوصی و چابک با کمتر از 15 نفر تا مجموعه ای چند هزار نفری با سازماندهی پیچیده در حال استفاده می باشد.

تفاوت مدیریت مکاتبات پرنیان با دیگر اتوماسیون های مبتنی بر شیرپوینت چیست؟

بی شک شیرپوینت به عنوان یک بستر توسعه نرم افزار دارای قابلیت های مناسبی است. اما آیا شیرپوینت بهترین ابزار برای توسعه یک سیستم مدیریت مکاتبات است. پیشنهاد مایکروسافت برای توسعه چنین محصولی چیست؟ تحقیقات پرنیان نشان می دهد محبوب ترین ابزار کارتابل در بیشتر سازمان های بزرگ دنیا Outlook است. و حتی بیشتر توسعه دهندگان سیستم های مدیریت مکاتبات در ایران تلاش می کنند محیطی شبیه اوتلوک برای کارتابل فراهم آورند. از این رو Outlookبه عنوان یکی از اجزای اصلی و کارتابل مدیریت مکاتبات پرنیان قرار گرفت. و شعار "نامه، ایمیلی است که قابلیت رهگیری دارد" ملاک طراحی مدیریت مکاتبات پرنیان قرار گرفت. در پی آن Exchange به عنوان موتور گرداننده نامه ها و شیرپوینت برای مدیریت متمرکز سیستم، دسترسی به نامه ها در سطح سازمانی ، تنظیمات مجوزدهی و... انتخاب شدند. و در نهایت در پاسخ به این پرسش باید گفت که مدیریت مکاتبات پرنیان در معماری، چینش ابزار، رفتار مورد انتظار از سیستم و قابلیت های کاربردی با دیگر سیستم های مدیریت مکاتبات مبتنی بر شیرپوینت تفاوت های بسیاری دارد.

چطور می توانم کاتالوگ مشخصات کامل مدیریت مکاتبات پرنیان را داشته باشم؟

پیشنهاد می کنیم ابتدا فیلم دموی مدیریت مکاتبات را ببینید. برای دریافت لیست مشخصات کامل مدیریت مکاتبات پرنیان کافی است با ما تماس بگیرید.

تفاوت مدیریت مکاتبات و اتوماسیون سازمانی چیست؟

ایجاد اصطلاحات مختلف مانند سازمان الکترونیک، اتوماسیون سازمانی، اتوماسیون اداری ، دبیرخانه الکترونیک، Paperless و... در بازار بعضا باعث شده مشتریان محترم در تطابق نیاز خود با نرم افزار مورد تقاضا دچار اشکال شوند. در پاسخ به این پرسش دامنه خدمات نرم افزار مدیریت مکاتبات پرنیان را شفاف می کنیم. وقتی صحبت از مدیریت مکاتبات می شود منظور نرم افزاری است که وظیفه مکانیزاسیون مکاتبات اداری و ایجاد دبیرخانه و کارتابل الکترونیک را عهده دار شود. هسته اصلی مدیریت مکاتبات پرنیان برای پوشش این نیاز طراحی شده است. افزونه های تکمیلی سیستم مانند تلفن گویا، تایپ با گفتار، امضای دیجیتال و ... با هدف سهولت در کاربری یا افزایش امنیت به صورت انتخابی قابل حذف و اضافه به سیستم هستند.

سایر محصولات گروه سازمان الکترونیک پرنیان چه هستند؟

در این گروه محصولات ذیل ارایه می شود.

پشتیبانی از مدیریت مکاتبات پرنیان چگونه است؟

نرم افزار مدیریت مکاتبات از معدود نرم افزارهایی است که بیشتر پرسنل سازمان را درگیر می کند. لذا موضوع استقرار و پشتیبانی محصول برای مشتری بسیار حائز اهمیت و بعضا نگران کننده است. در مدیریت مکاتبات پرنیان پارامتر مدت زمان استقرار توسط مشتری قابل انتخاب است که در طول این مدت نمایندگان پرنیان در محل کارفرما حاضر می شوند و با آموزش کاربران در سطوح مختلف زمینه لازم برای بهره برداری از نرم افزار را فراهم می آورند. همچنین مدت گارانتی سیستم نیز توسط کارفرما قابل انتخاب است که در طول این مدت هر گونه خطای سیستم پوشش داده می شود. علاوه بر این موارد یک راهنمای کاربری و راهبری کامل نیز همراه با نرم افزار ارایه می شود که به عنوان مرجع قابل استفاده است . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پشتیبانی به صفحه پشتیبانی محصول مراجعه نمایید.