ورود به سایت

موارد کاربرد سیستم مدیریت مکاتبات پرنیان

نرم افزار مدیریت مکاتبات پرنیان به عنوان یک زیر سیستم از نرم افزار اتوماسیون اداری پرنیان به همراه افزونه های مکملش قابلیت های جالبی را فراهم می کند. که در ادامه به بعضی از پر کاربردترین راهکارهای قابل اخذ از این سیستم اشاره می کنیم.

اتوماسیون مکاتبات اداری

گردش مکاتبات اداری درون و برون سازمانی یکی از متداول ترین فعالیت های هر سازمانی است و انجام مکانیزه این فعالیت با استفاده از سیستم مدیریت مکاتبات پرنیان عملا نیاز به کاغذ در حوزه گردش مکاتبات اداری را از بین می برد و دسترسی به نامه ها را برای افراد مجاز بسیار سهل و روان می کند. با استقرار نرم افزار مدیریت مکاتبات پرنیان در سازمان شما علاوه بر حذف کاغذ، نیازی به اختصاص فضای فیزیکی جهت آرشیو نیز نخواهد بود.

اتوماسیون فرم های سازمانی

تقریبا تمامی سازمان ها و شرکت ها برای مدیریت کردن فرآیندهای سازمانی فرم هایی مانند "فرم درخواست مرخصی، فرم درخواست کالا از انبار و ..." را طراحی می کنند. زیر سیستم فرآیند ساز از پکیج اتوماسیون اداری پرنیان امکان طراحی فرم های سازمانی با قالب های مورد نظر را فراهم می کند. این فرم ها از طریق کارتابل های نرم افزار مکاتبات اداری (Outlook) در سازمان گردش می کنند. و می توان از اطلاعات فرم های پر شده خروجی اکسل تهیه نمود.

مدیریت پیامک های ارسالی/دریافتی

در حال حاضر پیامک یک روش ارتباطی برای ارتباط سریع با مخاطبین است و بیشتر سازمان ها و شرکت ها دارای شماره اختصاصی پیامک می باشند. افزونه مرکز پیامک مدیریت مکاتبات پرنیان قابلیت های عمومی سیستم های پیامک را با کارتابل نرم افزار مکاتبات اداری (Outlook) ادغام کرده است و امکان ارسال پیامک از محیط کارتابل، ارسال پیامک به تماسهای دفترچه تلفن و دریافت پیامک در کارتابل را فراهم می آورد.

مدیریت فعالیت های شخصی

معمولا پست های مدیریتی در سازمان ها، افرادی بسیار پر مشغله هستند که از کانال های مختلف به آنها کار ارجاع می شود. لذا مدیریت کارها و وظایف شخصی تبدیل به دغدغه می شود. یکی از امکانات نرم افزار مکاتبات پرنیان مدیریت وظایف است که با فراهم کردن امکاناتی نظیر تعریف وظیفه، انتساب وظیفه به دیگران، پی گیری خودکار وظیفه، یادآوری و .... راه حلی برای این مشکل تامین می نماید.

کارتابل متمرکز

نرم افزارهای مختلف سازمانی هر کدام مجموعه ای از وظایف را برای اشخاص ایجاد می نماید و هر فرد ناچار است برای رسیدگی به امور روزانه به کارتابل مربوطه در نرم افزارهای مختلف سرکشی نماید. محوریت ایمیل در مدیریت مکاتبات پرنیان این قابلیت را ایجاد می کند تا بر اساس پروتکل استاندارد و ساده SMTP نرم افزارهای مختلف بتوانند سرنخ انجام کارها را به کارتابل هر فرد از طریق ایمیل ارسال کنند. بدین ترتیب کافی است تا هر شخص صرفا کارتابل اتوماسیون را در ابتدای روز باز کند و از طریق آن به همه امور روزانه اش رسیدگی نماید.

و ...