ورود به سایت

مشخصات فنی مدیریت مکاتبات پرنیان

یکی از تفاوتهای اصلی مدیریت مکاتبات پرنیان با دیگر اتوماسیون های موجود در بازار ، خلاقیتی است که در طراحی معماری آن به کار گرفته شده است. بر خلاف روال معمول که سیستم ها اتوماسیون from scratch (از ابتدا) طراحی و تولید می شده اند. در مدیریت مکاتبات پرنیان از بهترین و موفق ترین تجربیات و ابزارهای جهانی (outlook, Exchange, SharePoint) در تولید نرم افزار استفاده شده است.

اجزای معماری مدیریت مکاتبات پرنیان

چهار محصول مهم و بسیار کاربردی مایکروسافت در طراحی مدیریت مکاتبات پرنیان به کار گرفته شده اند که در ادامه نقش هر یک توضیح داده می شود.

Outlook به عنوان کارتابل

یکی از الگوهای اصلی در طراحی کارتابل نرم افزارهای مدیریت مکاتبات موجود در بازار، اوتلوک است. ایده پرنیان به کار گرفتن خود اوتلوک به عنوان کارتابل مدیریت مکاتبات است. بدین منظور افزونه ای برای این ابزار نوشته شده است که وظیفه تطبیق نیازهای اتوماسیون در فرهنگ ایرانی با قابلیت های بیشمار اوتلوک را بر عهده دارد.

Exchange به عنوان موتور گرداننده نامه ها

یکپارچگی کامل و بی نقص اوتلوک با اکسچنج جایی برای تفکر به گزینه های دیگر باقی نمی گذارد. در مدیریت مکاتبات پرنیان موتور گرداننده نامه ها در سازمان اکسچنج است و این کار در ترکیب با افزونه پرنیان به شکل مناسب و با کارایی فوق العاده انجام می شود به گونه ای که حتی تراکنش چند ده هزار نامه در واحد زمان بدون کوچکترین مشکلی انجام می شود.

SharePoint به عنوان مدیریت مرکزی و گزارشات

در معماری Service+Software مدیریت مکاتبات پرنیان، شیرپوینت سمت سرویس این معماری می باشد و تمامی فعالیت های متمرکز اعم از مدیریت سیستم ، تنظیمات امنیتی و گزارشات کلی و داشبورد مدیریتی در سایت اتوماسیون شیرپوینت پیاده سازی شده است.

Active Directory به عنوان چارت سازمانی

مدیریت مکاتبات پرنیان از ساختار اکتیو دایرکتوری به عنوان چارت سازمانی استفاده می کند که این طراحی باعث همخوانی سیاست گذاری های شبکه و دسترسی های موجود در برنامه های کاربردی می شود. که یکی از مزایای ساده آن SSO کامل اتوماسیون با ویندوز و دیگر سرویس های مایکروسافت است.


در شکل بالا تمام ارتباطات ميان وب سرويس هاي پرنيان و ساير اجزاي سيستم نمايش داده شده است. (به طور کلي ارتباطات ميان همه اجراي مختلف در شکل مشخص نشده و فقط ارتباطات ميان سرويس هاي پرنيان با سرور ها و سرويس هاي هدف مشخص شده است). بستر اصلي سرويس هاي پرنيان در سمت سرور، برروي IIS مي باشد که ارتباط با خارج از همين طريق صورت مي گيرد. Active Directory هم به عنوان يک بستر براي همه سرور ها و سرويس هاي ديگر مورد استفاده است. سرويس هاي پرنيان نيز به Active Directory به صورت مستقل و مستقيم ارتباط دارد. ارتباطات خارجي، مربوط به ارتباط با client ها مي باشد که 1- از طريق برنامه Outlook با سرور Exchange و 2-برنامه نوشته شده در سمت کاربر، با سرويس هاي پرنيان است.

  • بستر پیاده سازی: مایکروسافت شیرپوینت، اکسچنج، اوتلوک
  • برنامه نویسی: C# Asp. Net
  • پایگاه داده: Sql Server
  • سیستم عامل: Windows Server 64bit
  • مرورگرهای پشتیبانی شده: IE7 or higher, Firefox, chrome, Opera, Safari
  • متدولوژی تحلیل و مدل سازی: RUP
  • ابزار مدل سازی : Visio