ورود به سایت

سوالات متداول در خصوص پورتال پرنیان

زمانی که شما به عنوان مشتری تصمیم می گیرد یک محصول را به عنوان پورتال انتخاب و در سازمان یا شرکت خود به خدمت بگیرید. سوالاتی ذهن شما را مشغول می کند. پرنیان تلاش کرده است تا اشتراک سوالاتی را که بیشتر از جانب مشتریان و مخاطبین پورتال پرنیان طرح شده است را در این بخش پاسخ گوید.

قیمت پورتال پرنیان چقدر است؟

پورتال پرنیان دارای مازول های متعددی است که شما مشتری عزیز می توانید با مشاوره کارشناسان فروش پرنیان مازول های مورد نظر و مناسب سازمان خود را انتخاب نمایید. قیمت پورتال پرنیان بر اساس ماژول های انتخابی شما تعیین می شود.

چرا برآورد قیمت دقیق پورتال نیاز به RFP دارد؟

شما می توانید پورتال پرنیان را برای کاربردهای مختلف استفاده نمایید و طبیعی است که هر سازمان یا شرکتی نیازهای خاص خود را دارد که باید بر روی پورتال سفارشی سازی و بعضا توسعه داده شود تا پورتالی کاملا متناسب نیازهای شما فراهم گردد. از این رو قیمت ماژول های پورتال پرنیان به عنوان قیمت پایه اعلام شده است. که پس از بررسی نیازهای خاص شما توسط کاشناسان طراح پرنیان امکان برآورد قیمت دقیق پورتال فراهم می شود.

تفاوت پورتال پرنیان با شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت بیشتر یک بستر توسعه راهکار است تا یک محصول آماده. به عبارت دیگر قابلیتهای زیرساختی قابل توجهی در شیرپوینت وجود دارد ولی ترکیب این قابلیت ها و به سرانجام رساندن یک راهکار کاربردی نیازمند انجام تغییرات و توسعه های زیادی روی شیرپوینت می باشد. تیم توسعه پورتال پرنیان با استفاده از زیرساختهای شیرپوینت و تغییر، توسعه و اصلاح آنها و همچنین پیاده سازی وب پارتها (ماژولهای) متعدد و feauture های کاربردی راهکاری را فراهم آورده اند که ضمن رعایت تمامی استانداردهای شیرپوینت برای استفاده پورتال سفارشی و ساده شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر تفاوتهای پورتال پرنیان و شیرپوینت در بلاگ رسمی پرنیان را ببینید.

امکانات پورتال پرنیان را توضیح دهید؟

پورتال پرنیان بر پایه شیرپوینت طراحی و توسعه داده شده است. تنها همین یک ویژگی به معنای فراهم شدن دنیایی از امکانات برای مشتریان پورتال پرنیان است. قابلیتهای شیرپوینت را می توانید در مقاله "شیرپوینت چیست؟" مطالعه نمایید و وِیژگیهای پورتال پرنیان را در "مزایای پورتال پرنیان" بررسی کنید.

پورتال پرنیان برای سازمان ها با چه ابعادی مناسب است؟

این یک سوال کلیدی است، که می توان آن را به این شکل نیز مطرح کرد. که آیا هر محصول پورتالی را می توان در تمام سازمان ها مورد استفاده قرار داد؟ پاسخ واضح است، خیر. اگر از قابلیت های عمومی پورتال ها نظیر اخبار، گالری عکس، نظرسنجی و ... که بیشتر جنبه CMS پورتال را پوشش می دهد صرف نظر کنیم. به سرویس های مشخصی می رسیم که نقطه تفاوت بین پورتال های مختلف است. و تنوع، امنیت، یکپارچگی و انعطاف پذیری این سرویسها است که مشخص می کند آیا یک نرم افزار پورتال برای سازمان شما مناسب است یا خیر. شیرپوینت به عنوان یک پلتفرم و سکوی طراحی نرم افزار به صورت زیرساختی دارای سرویس های ویژه و متعددی است که زمینه لازم برای ارایه یک پورتال کارآمد را فراهم می آورد. پورتال پرنیان که بر پایه این قابلیت ها طراحی و توسعه داده شده است. از قابلیت Scale up / Scale down برخوردار است. بدین معنی که بر اساس شرایط مالی سازمان، تعداد کاربر استفاده کننده، کارایی مورد انتظار، دامنه استفاده درون سازمانی، اینترنتی یا هر دو و ... می توان توپولوژی پورتال پرنیان را به تناسب پیکربندی نمود. لذا با تامین شرایط لازم می توان از پورتال پرنیان در سازمانهای بزرگ، متوسط و کوچک بهره برداری نمود.

آیا امکان سفارشی سازی پورتال پرنیان وجود دارد؟

برخی از شرکت ها و سازمان ها دارای نیروی متخصص IT هستند که مسئولیت توسعه نرم افزار به تناسب نیازهای سازمان را بر عهده دارند. طبیعی است که چنین سازمان هایی انتظار دارند محصولی که به عنوان پورتال خریداری می کنند، قابلیت توسعه توسط تیم داخلی را داشته باشد. پورتال پرنیان که بر پایه شیرپوینت طراحی شده است از ابزارهای استاندارد مایکروسافت در این راستا پشتیبانی می کند. ابزارهایی نظیر SharePoint Designer برای تغییرات ظاهری پورتال و Visual Studio به همراه SDK مربوطه برای کد نویسی و توسعه امکانات پورتال.

چگونه پورتال پرنیان را روی اینترنت استفاده کنیم؟

معمولا به یکی از دو روش ذیل پورتال پرنیان در شبکه جهانی اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد:
  • تامین سرور هاست پورتال به صورت درون سازمانی، در این روش فارم شیرپوینت به عنوان بستر پورتال پرنیان به صورتی نصب می شود که آدرس دامنه پورتال هم از طریق اینترنت و هم از طریق اینترانت معتبر باشد. بدین ترتیب یک نسخه از پورتال پرنیان هم توسط پرسنل داخل سازمان و هم توسط مخاطبین خارج از سازمان و برای هر کدام با دسترسی خاص قابل استفاده است.
  • تامین سرور هاست پورتال بر روی سایت های ارایه کننده خدمات میزبانی، در این روش که بیشتر برای سازمانهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. یک هاست اشتراکی شیرپوینت برای پورتال پرنیان تهیه می شود و نرم افزار پورتال پرنیان بر روی این هاست نصب و پیکربندی می شود.
برای سهولت کار مشتریان شرکت پرنیان به همراه شبکه آفتاب سرویس هاستینگ شیرپوینت فارسی (zone) را با قیمت مناسب و خدمات ویژه ارایه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت Zone مراجعه نمایید.